You are currently viewing Kad vējš aizpūš uz Liepāju…

Kad vējš aizpūš uz Liepāju…

Vizuāli plastiskās mākslas audzēkņi un skolotāji 9. un 10. martu pavadīja vēju pilsētā Liepājā.

Paldies 4. klases audzēkņiem Signei Undai Seržantei, Madarai Zirnei, Anetei Zirnei un Madaram Eduardam Dāvim! Pateicoties viņu apģērbu kolekcijai “Maisiņš nevaig” iekļūšanai II kārtas finālā Latvijas mākslas skolu Valsts konkursā “Apģērbs ir vēstījums”, devāmies uz modes skati Liepājā koncertzālē Lielais Dzintars, kurā arī vērojām kolekcijas demonstrējumu.

Ceļš no Jaunpiebalgas līdz Liepājai nav īss, tāpēc nokļūstot Liepājā, kura sagaidīja bez asā vēja un ar siltiem saules stariem, bija ļoti patīkama un pacilāta sajūta.

Dienu sākām ar ekskursiju Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā – izstaigājām skolas ultra modernās fotostudijas, datorgrafikas kabinetus un sajutām patīkamu seno dēļu grīdu kraukšķi zem kājām mājīgajās gleznošanas, aušanas un modes dizaina klasēs.

Skolēnu secinājums ir viens – “Es vēlos nākotnē mācīties šādā skolā”.

Dienas turpinājums noritēja koncertzālē Lielais Dzintars.

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi demonstrēja 45 visas II kārtas laureātu kolekcijas – tai skaitā arī mūsu “Maisiņš nevaig”. Redzot kolekcijas iznācienu uz modes skates mēles – lepnums un gandarījums bija gan audzēkņos, gan skolotājos. Un, ja vēl dzirdi, ka kāds skatītāju rindā izsaka komplimentus – lieliska sajūta! Kad pienāca Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne pie Jaunpiebalgas skolēniem un paslavēja kolekciju, aicinot mācīties Liepājas skolā – medus maize mūsu ausīm!

Modes skates noslēgumā dalībniekus LNKC apbalvoja ar mazu dāvaniņu katru kolekcijas autoru un visus iemūžināja kopbildē.

Vakara noslēgumā- maza pastaiga pa naksnīgajām Liepājas ielām, vakariņu sarūpēšana un došanās uz naktsmītni. Dzīvošanai izvēlējāmies māksliniekiem atbilstošu vietu – Fontaine Mansion ostmalā. Vieta, kur senatnīgais savijas ar mūsdienām, vieta, kur krāsas uzvar, vieta, kur katrs stūrītis ir pārdomāts un gribas visu iemūžināt, gan sajūtās, gan fotoattēlos.  

Labi izgulējušies un kopīgi ieturējuši brokastis, devāmies uz otro pasākuma dienu – semināru par aktuālo modes nozarē skolotājiem un skolēniem. Pēc semināra atlikušajā dienas daļā devāmies Liepājas tūrisma biroja izstrādātajā pastaigu maršrutā “Sienu gleznojumi”. Pa ceļam izstaigājām Latvijas mūziķu Slavas aleju, pasēdējām zem Spoku koka, skrējām pretim vējam gar jūru, rībinājām bungas, apsildījām degunus Liepājas Latviešu biedrības namā, apskatot cēsinieces Baibas Feoktistovs gleznu izstādi “Sievišķības portrets”, kur krāsu košums un tīrie perfektie krāsu triepieni liek acīm mirdzēt, dvēselei sajūsmināties un radīt vēlmi mācīties ciešāk, lai spētu šādi gleznot.

Paldies, Liepāja, par piedzīvojumu!

Lai gan būt starp laureātiem jau ir uzvara, tomēr turam īkšķus un sūtām vislabākās domas kosmosā, jo 17. aprīlī paziņos kolekcijas uzvarētājus pēc II kārtas modes skates.

Skolotāja Aiva Nebare

Foto no personīgā un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas arhīva