You are currently viewing Vizuāli Plastiskās mākslas absolventu diplomdarbi

Vizuāli Plastiskās mākslas absolventu diplomdarbi

Samanta Keita Barkāne “Mežs ienāk pilsētā”
Samantai ideja par diplomdarba tēmu radās pastaigas laikā. Šis ir tas gadījums, kad esi īstajā vietā un pareizajā laikā! Nāca piedāvājums no viesnīcas Cesis Boulevard Apartments katrā no 5 dzīvokļiem kā akcentiņu interjeram izmantot Samantas mākslas darbus. Apskatot telpas, sapratām, ka īpašniecei tuva meža tēma, tāpēc tapa Eža, Lāča, Jenota, Lapsas un Lūša portreti. Samantai vismīļākā ir sauso pasteļu tehnika, ko viņa ļoti profesionāli arī izmantoja, radot savu diplomdarbu.

Diplomdarba vadītāja Zanda Liedskalniņa

Laura Līva Kalniņa “Mana izlaiduma kleita”
Laura savā diplomdarbā izvēlējās šūt kleitu. Pārsteidza modeļa izvēle, jo pazīstot Lauru kā personību, biju pārliecināta par citu stilu. Izveidotais balles kleitas modelis prasīja ļoti precīzu šūšanas prasmi un bija īsta pacietības pārbaude. Ja cilvēks kaut ko ļoti vēlas, viņš to sasniedz- tā arī Laura izlaidumā varēja pucēties pašas šūtajā kleitā. Gandarījums par paveikto!

Diplomdarba vadītāja Maija Apsīte

Ieva Zariņa – galda spēle “Vecie vārdīni”
Radīta galda spēle nu jau varētu būt kā lieliska tradīcija absolventu vidū 👌🏻
Runājot ar Ievu par iespējām diplomdarbā, aizrunājāmies par patiku spēlēt galda spēles ģimenes un draugu lokā. Visvairāk patīkot spēle Alias. Vārdu minēšana radot azartu. Sacīts darīts – lai top jauna spēle ģimenei, draugiem un pašai Piebalgai!!!
Ievas ome ir kārtīga piebaldziete un deva pūrā vairākus senos Piebalgas vārdus, kurus izmantot Ievas spēlē. Iztrūkstošos vārdus Ieva meklēja pie novadpētnieces Vēsmas Johansones, pie skolotājiem un kaimiņiem👏🏻
Rezultātā Ievai tapa brīnišķīga galda spēle “Vecie vārdīni” Piebalgai un tās ļaudīm – izzinoša, asprātīga, uzjautrinoša un izglītojoša spēle. Ieva ilustrēja katru seno Piebalgas vārdu un to ietērpa spēles kārtī, pēcapastrādi veicot dizaina programmās Illustrator un PhotoShop. Spēles laukums iekļāvās astoņstūrī, kur katrā laukuma daļā Ieva iegleznoja svarīgus kultūrvēsturiskos Jaunpiebalgas pieminekļus un vietas.
Sazinies ar Ievu, lai “pacienā” ar spēles izspēlēšanu un Piebalgas seno vārdu uzzināšanu 🙌🏻

Diplomdarba vadītāja Aiva Nebare

Viktorija Roģe “Minis”
Par godu Kaķa gadam un tādēļ, ka Viktorijai patīk kaķi, viņa savā diplomdarbā izvēlējās zīmēt tieši savu kaķīti Mini- ļoti skaistu, gudru, draudzīgu un mīļu bengāļu krustojumu. Minis ir arī ļoti liels mednieks, kurš Viktorijas ģimenē dzīvo jau 3 gadus. Darbam tika izvēlēts lielizmēra formāts (70×90 cm), un tas tika izstrādāts ar akvareļu krāsām, metāliskajiem krāsu zīmuļiem un sausajiem pasteļiem. Minis var būt lepns par Viktorijas pacietīgo darbu, skrupulozi izstrādājot viņa kažociņu. Portrets izdevies burvīgs.

Diplomdarba vadītāja Zanda Liedskalniņa

Zīle Žīgure “Sapnis”
Zīlei jau no trīs gadu vecuma, braucot līdzi lielajam brālim uz treniņiem, ļoti iepatikušies zirgi. Daudz zīmējot zirgus, veidojot par viņiem grāmatiņas, un, pašai nopietni trenējoties, ideja, ko attēlot diplomdarbā bija skaidra jau sen. Iedvesmojoties no dažādiem piemēriem, tapa lielizmēra darbs (70×90 cm). Visvairāk Zīli uzrunā dažādas zīmēšanas tehnikas, tika izmantotas arī akvareļu krāsas. Darba nosaukums ir ļoti zīmīgs, jo ir piepildījies meitenes sapnis par saviem zirgiem.

Diplomdarba vadītāja Zanda Liedskalniņa 

Estere Daldere “Gadalaiku koks”
Kad jau septembra sākumā sākumskolas vadītāja uzrunāja apgleznot kādu no skoliņas sienām, radot gadalaiku koku, zināju, ka Esterei būs pa spēkam šāds apjoms. Estere patiesi bija ieinteresēta darbā, jo viņa pati ir mācījusies šajā skoliņā un patreiz viņas mazais brālītis tur arī mācās.
Uzdevums kā radīts diplomdarbam – gana apjomīgs un sarežģīts. Pirms Estere ķērās pie darba – izstrādāja vairākas skices katram gadalaikam, lai izprastu kā to padarīt izglītojošu un interaktīvu. Pamatā visam ir brīnišķīgs gleznošanas darbs – ziemu papildina meža zvēru pēdas, kuras bērni iemācas atpazīt. Pavasarī piestiprināts putnu būrītis, kurš aicina atpazīt putnus un izprast, kuri dzīvo būrīšos, kuri ligzdās. Vasarā iespēja iepazīt pļavu ziedus un iegaumēt to nosaukumus. Rudens aicina salasīt groziņā sēnes – bet jābūt uzmanīgiem, jālasa tikai ēdamās sēnes.
Esteres darbs ir ne tikai apjomīgs, bet arī ar darba vidi ierobežojoši, jo nav iespēja to paveikt jebkurā laikā un vietā.
Diplomdarbs lieliski iemācīja plānot savu laiku, lai nonāktu līdz izcilam rezultātam, kas Esterei arī izdevās.
Darbu var aplūkot mazajā skoliņā Jaunpiebalgā, iepriekš piesakoties pie vadības.

Diplomdarba vadītāja Aiva Nebare 

Dārta Damroze “Emīls aug”
Mūzika un māksla iet roku rokā. Par cik Dārta ir arī muzikāla un spēlē vairākus instrumentus, tad šis darbs šķita ļoti piemērots. Gleznu sērija par Emīla Dārziņa bērnību pēc atmiņu stāstiem.
Emīla Dārziņa muzejā “Jāņskola” dzīvojamo istabu papildina vien pāris vēstures liecības par bērnības laikiem un ļoti daudz atmiņu stāsti. Dārta šos atmiņas stāstus realizējas gleznās: Emīla bērnības portrets, “Emīls lasot”, “Emīls ar krustmāti”, “Pirkstu vingrināšana” un “Rīta lūgšanās”.

Dārtas gleznošanas stils ir tumšām nokrāsām piesātināts. Tas lieliski sasaucās ar Emīla bērnības laiku, kad redze pavisam pasliktinājās un, lai to saudzētu, nācās lielāko daļu pavadīt tumsā.
Dārta jau savu diplomdarba izstādi atklāja 13.maijā Muzeju naktīs.
Izstādi joprojām var paskatīt “Jāņskolā” – dodaties ciemos pie Emīla.

Diplomdarba vadītāja Aiva Nebare