You are currently viewing Radošo darbu konkurss AIZMIRSTIE PUTNI

Radošo darbu konkurss AIZMIRSTIE PUTNI

Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) Attīstības iniciatīvu RŪPnīca aktīvisti, mākslinieki Santagora un Valdis Tormi Globālās izglītības nedēļas ietvaros aicināja ikvienu jaunieti pilnveidot savas zināšanas par putniem, piedaloties radošajā konkursā “Aizmirstie putni”.

Visi zina, kas ir vārna, balodis vai zvirbulis, bet Latvijā ir sastopami 375 sugu putni! Un tie visi pārējie, ko nezini, ir aizmirstie… Kuri ir tie putni, kā viņi izskatās? Tā bija iespēja 22 Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņiem meklēt, atklāt un padarīt šos putnus redzamus arī citiem. Uz zīmējumu konkursu “aizlidoja” ķivulis, krustknābis, sīlis, zaļā vārna, zīdaste, sarkankrūtītis, vālodze, zaļžubīte, zivju dzenītis, bikšainais apogs, vakarlēpis, cekulainais dūkuris, dižknābis, pupuķis, dadzītis, žubīte, un sarkanrīklīte. Žūrijas komisija veica savu izvēli, un no mūsu skolas finālam tika izvirzīti Rūtas Muižnieces, Zīles Žīgures, Samantas Keitas Barkānes, Rūtas Dzilnas, Rasas Silas un Zandas Viktorijas Karabeško darbi. Balsojumā laurus plūca Rasas Silas “Pupuķis” un Samantas Keitas Barkānes “Ķivulis”. Apsveicam meitenes ar uzvaru!

21. februārī visi konkursa laureāti un pedagogi tika aicināti uz balvu pasniegšanas ceremoniju Lielvārdē, kurā klausījāmies interesantus un iedvesmojošus Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvju un mākslinieku stāstus par putniem, devāmies ekspedīcijā pupuķu krāsošanas pasaulē un iepazinām procesus 3D drukas darbnīcā.

Lai Latvijas dabā izdodas saglabāt unikālu un daudzveidīgu putnu pasauli!

Audzēkņus konkursam sagatavoja skolotāja Zanda Liedskalniņa.