You are currently viewing II Starptautiskais Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkurss

II Starptautiskais Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkurss

Šī gada aprīlī Daugavpilī notika 2. Starptautiskais Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkurss, kurā piedalījās vairāk nekā 260 bērni un jaunieši vecumā līdz 21 gadam no Kanādas, Polijas, Ungārijas, Lietuvas, Igaunijas, kā arī no vairākām Latvijas pilsētām. Konkursantu sniegumu vērtēja  žūrijas locekļi no Latvijas, Lietuvas, Ukrainas, Izraēlas un Kanādas.

Konkursa mērķis –  sekmēt muzicēšanas prasmju attīstību jaunajiem mūziķiem un godināt Daugavpilī dzimušā pasaulslavenā amerikāņu mākslinieka, abstraktā ekspresionisma un krāsu laukumu glezniecības pamatlicēja Marka Rotko vārdu.

Starptautisko Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkursu organizēja Daugavpils valstspilsētas pašvaldības “Kultūras pārvalde” sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultāti.

Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolu konkursā pārstāvēja 6. klavieru – ērģeļu klases audzēkne RASA SILA, skolotāja Inga Eihentāle. Rasa savā grupā ieguva godpilno 2. vietu.