You are currently viewing 11. oktobrī mākslas programmas 1.- 3. klašu audzēkņi  devās mācību ekskursijā, apmeklējot Izglītojošo un interaktīvo centru „Dzelzceļš un tvaiks” Gulbenes dzelzceļa stacijā, V. Ķirpa Ates muzeju, Jaunlaicenes muižu, Tempļa kalna skatu torni un Pilssalas promenādi Alūksnē.

11. oktobrī mākslas programmas 1.- 3. klašu audzēkņi devās mācību ekskursijā, apmeklējot Izglītojošo un interaktīvo centru „Dzelzceļš un tvaiks” Gulbenes dzelzceļa stacijā, V. Ķirpa Ates muzeju, Jaunlaicenes muižu, Tempļa kalna skatu torni un Pilssalas promenādi Alūksnē.

Bērniem bija ļoti interesanti iepazīt un izzināt daudzas lietas, kas saistītas ar dzelceļu, izmēģinot vairāk kā 20 interaktīvas ierīces. Izzinošā ekskursijā brīvdabas muzejā Atē- par latviešu zemnieku dzīvi, darbu, sadzīvi un tradīcijām, Latvijas brīvvalsts laikā darbināto lauku tehniku, zirgu inventāru, amatnieku un lauku cilvēku darba rīkiem, apskatīt Anneles Slišānes tekstildarbu izstādi „100 deči Latvijai”. Noslēgumā tikām apsēdināti pie lielā saimes galda un pacienāti ar maizīti un medu. Ar Jaunlaicenes muižas vēsturiskajiem notikumiem tikām iepazīstināti, iesaistoties dažādās nodarbībās, apguvām spēlēšanās prasmes ar senām rotaļlietām un komandas spēlēm. No Alūksnes skatu torņa, kas ir viens no augstākajiem Latvijā, varējām vērot zelta rudens ainavu visā krāšņumā, izstaigāt un iepazīt Pilssalas promenādi, kas ir viena no nozīmīgākajām kultūras, sporta un atpūtas pasākumu teritorijām Alūksnē.