You are currently viewing PROJEKTS “Podniecības tradīciju atjaunošana Jaunpiebalgā” IR NOSLĒDZIES!

PROJEKTS “Podniecības tradīciju atjaunošana Jaunpiebalgā” IR NOSLĒDZIES!

Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolā atkal esam īstenojuši brīnišķīgu projektu, kas dažādos un papildinās radošās darbošanās iespējas kā skolēniem, tā pieaugušajiem! Paldies Valsts kultūrkapitāla fonda “Vidzemes kultūras programmas 2024” finansētajam projektu konkursam un Cēsu novada pašvaldībai par doto iespēju un sniegto finansiālo atbalstu!

Projekts sanāca diezgan vērienīgs, jo no tā uzsākšanas brīža līdz noslēgumam ir pagājusi vairāk kā trešdaļa gada.

Sirsnīgs paldies katram, kas iesaistījās un atsaucās šai idejai!

Tomēr, vislielākais paldies KOMANDAI – cilvēkiem, pateicoties kuriem šis projekts bija iespējams!

Paldies podniekam Eināram Dumpim par iedvesmošanu, mācīšanu, trauku radīšanas un pārtapšanas procesa, cepļa tapšanas procesa nodrošināšanu.

Paldies metālmāksliniekam Aināram Silam par visu ar metālapstŗādi saistīto un tehnisko jautājumu risināšanu un atrisināšanu.

 

Paldies Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem un skolotājam Oskaram Rozenblatam par iesaistīšanos radošajā procesā.

Paldies Jaunpiebalgas lietišķās un tēlotāja mākslas studijas “Piebaldzēni” keramikas darbnīcas dalībniecēm par  iedvesmojošo un krāsaino trauku radīšanas procesu.

Ikvienam, kurš bija līdzās un atbalstīja ar labu vārdu un palīdzīgu roku – sagādājot materiālus, sakārtojot vidi ap cepli un skolā, palīdzot sīkumos un nozīmīgākās situācijās.

Paldies arī tiem, kuri vienmēr pacietīgi paliek “aizkadrā”, palīdzot administrēt projekta gaitu!

Projekts no iesniegta teksta papīra formā pārtapa NOTIKUMĀ, kas realizējās dažādos pasākumos, darbnīcās, meistarklasēs, “prāta vētrās”, sarunās, smieklos, stāstos un radoši sirsnīgā kopā būšanā tiem, kuri pievienojās procesam.

Trauku izgatavošanā iesaistījās gan skolas audzēkņi, gan studijas dalībnieki. Tika noorganizētas meistarklases cepļa mūrēšanā podnieka un meistara Eināra Dumpja vadībā, cepļa stīpošanā un metāla detaļu izgatavošanā – meistara un metālmākslinieka Aināra Sila vadībā.

Projekta izskaņā tika noorganizēts lielais noslēguma pasākums ar cepļa krāmēšanu, kurināšanu, cepļa atvēršanu un izdedzināto trauku izņemšanu, kas norisinājās veselu  divu dienu garumā!

Projekta rezultātā Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas parkā ir uzmūrēts atklātās uguns apdedzināšanas ceplis, ko turpinās lietot Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, pedagogi, lietišķās un tēlotāja mākslas studijas “Piebaldzēni” keramikas darbnīcas dalībnieki un vietējās kopienas ļaudis, kuri vēlēsies turpināt apgūt Piebalgai raksturīgās podniecības tradīcijas.

Atskatu un projekta gaitu bildēs un video mirkļos vari atrast  Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas mājas lapā www.jaunpiebalgasmms.lv un Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas Facebook kontā.

Projektu finansiāli atbalstīja:

Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma”,

Vidzemes plānošanas reģions,

Cēsu novada dome.

Paldies, paldies, paldies! Ikkatram – patiesi un no sirds!

Projekta vadītāja  – Aija Sila