Video galerija

Foto galerija

Kārļa Štrāla konkurss “Jaunais flautists”

Latvijas flautistu, viens no izaicinājumiem bagātākiem un , mūsuprāt,  iedvesmojošākiem konkursiem, jau 20 gadu garumā ir Kārļa Štrāla Starptautiskais konkurss “Jaunais flautists”. 25. septembrī Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas 3. flautas klases audzēkne Katrīna Eihentāle, ne brīdi nešauboties, ar lielu interesi un iekšēju azartu bija gatava sevi parādīt uz skanīgās Jūrmalas Mūzikas vidusskolas skatuves, lai gūtu vērtējumu no starptautiskas žūrijas, kuras sastāvā darbojās – Anete Toča (Latvija), Andris Klučinieks (Latvija) Giedrius Gelgotas (Lietuva), Mihkel Peaske (Igaunija).

Šogad konkursa obligātie skaņdarbi, svinot Latvijas 100 gadi, bija latviešu komponistu radīti. Patiess prieks bija dzirdēt, kā 60 jaunie flautisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Ukrainas interpretē mūsu komponistu gara darbus. Esam patiesi priecīgas par konkursa pirmās dienas rezultātiem, kuriem pateicoties, Katrīna ieņēma godpilno 1. vietu un iespēju sevi parādīt otrajā konkursa kārtā!

Katrīna neslēpj, ka uz konkursu devās ar nelielu iekšēju satraukumu, bet tai pašā laikā ar īpašu prieka sajūtu. Jaunā flautiste ļoti esot vēlējusies tikt uz konkursa 2. kārtu.  Dzirdot labās atsauksmes no citu skolu pedagogiem, meitene ticēja, ka šis sapnis piepildīsies!

Brīdī, kad mūsu skolas vārds izskanēja viens no pēdējiem – jau jutām, ka tuvojamies ļoti labam un skaistam rezultātam! Konkursa noslēguma apbalvošanas ceremonijā  Katrīna saņēma medaļu un diplomu par iegūto godpilno 2. vietu! Zinot, kādu daļu ikdienā aizņem gatavošanās šāda mēroga konkursam, pārņem neviltots prieks par Katrīnas entuziasmu negurstoši strādāt pie ļoti lielas pacietības prasošām niansēm savas programmas izstrādē. Jāpiebilst, ka audzēkne savu repertuāru ļoti pārdomāti un mērķtiecīgi meklē pati – klausoties, analizējot un pārrunājot savas vēlmes ar pedagogiem.

Sirsnīgu paldies vēlamies teikt mūsu lieliskajai koncertmeistarei – Katrīnas radošajai un atbalstošajai mammai Ingai Eihentālei. Pateicamies Jaunpiebalgas novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu! Kā arī, paldies sūtam mūsu skolas direktorei Aijai Silai par sirsnīgo līdzi jušanu un atbalstu it visā, ko savā radošajā darbībā vēlamies paveikt!

Lai vēlme DARĪT ar ikvienu no mums!

Flautas spēles skolotāja – Aija Silakalne

Mūzikas programmu audzēkņi mācību ekskursijā uz LNOB teātri

      24.09.  mūsu skolas mūzikas programmas  audzēkņi apmeklēja baleta izrādi “Antonija#Silmači”. Balets patika, jo bija skaisti tērpi, mūzika, pārsteigumi, jautras dejas un labi dejotāji. Pēc kopējā balsojuma ziedus pasniedzām baleta solistem Antonijai – Viktorijai Jansonei un Zārai – Jolantai Lubējai!
Paldies LNO un baleta teātrim!
     

Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi koncertē Cēsīs kopā ar Vidzemes kamerorķestri koncertā “Vidzemes talanti 2020”

      Tradīcijas mūs vieno, iedvesmo radošām izpausmēm, kā arī stiprina mūsu pārliecību, ka esam tur, kur vēlamies būt un darām to, ko patiesi vēlamies darīt. “Vidzemes talanti” mūsu skolas audzēkņiem un viņu pedagogiem ir kā ļoti gaidīts notikums, kurš nu jau daudzu gadu garumā atklāj mūsu muzikālās darbības jaunās sezonas sākumu! Esam patiesi lepni par mūsu skolas talantīgo audzēkņu panākumiem, kuru rezultātā tiem tika dota lieliska iespēja 30. augusta pēcpusdienā uz lielās koncertzāles “Cēsis” skatuves muzicēt kopā ar Vidzemes kamerorķestri Andra Veismaņa vadībā. Mūsu skolu šajā koncertā pārstāvēja četri audzēkņi, kuri guvuši panākumus dažādos konkursos – Aleksa Vīķele (2. fagota klase), Rasa Sila (4. klavieru – ērģeļu klase), Lauris Normunds Kromanis (2. trompetes klase) un Tīna Rukmane (6. flautas klase).

      Ar savām sajūtām dalās Aleksa: “Tajā dienā, kad es uzzināju, ka es tiku izvēlēta spēlēt kopā ar šo orķestri, es biju satraukta un priecīga reizē. Man koncertā patika piedalīties. Bija neliels uztraukums, bet nebija nekas traks. Galvenais uz skatuves ir uznākt ar smaidu un pārliecību”! Lauris saka: “Man koncertā patika tas, ka diriģents parādīja, kad man ir jāsāk spēlēt. Man bija arī ļoti liels uztraukums un trīcēja kājas, jo tur bija daudz klausītāju. Man īsti nepatika tas, ka mani filmēja un fotografēja, jo tas traucēja koncentrēties priekšnesuma laikā.” Rasa par koncertu saka: “Man ļoti patika. Sākumā tas šķita nedaudz neiespējami, bet, kad uzgāju uz skatuves, es sapratu, ka es varu doti prieku sev un citiem, man kā akmens novēlās no pleciem. Šis koncerts man bija liels ieguvums priekš nākamajām uzstāšanās reizēm.” Savukārt, Tīna atdzīst, ka šāda iespēja nav kuram katram: “Man šī bija jau otrā reize, kad uzstājos “Vidzemes talantos” un guvu vienreizēju pieredzi. Sajūtas, spēlējot kopā  ar Vidzemes kamerorķestri uz lielās skatuves, ir brīnišķīgas. Ir liels prieks dzirdēt, kā skaņdarbs skan kopā ar orķestri, un tieši man ir dota tāda iespēja. Tāpēc saku lielu paldies manai flautas skolotājai un mūzikas skolas direktorei par piedāvāto iespēju, ieguldīto darbu un atbalstu.”

      Rasas skolotāja Inga Eihentāle uzskata, ka koncertēt kopā ar kamerorķestri vienmēr ir satraucoši gan audzēkņiem, gan viņu ģimenēm. Tas ir kopīgs darbs, kopīgi laimes un satraukuma brīži. Ir patīkami vērot, kā ģimene atbalsta jauno mākslinieku, novērtē viņa sasniegumus. Arī atbalsts, kuru bērni saņem aizkulisēs no profesionāliem mūziķiem, tiem dod lielu drosmi un uzdrīkstēšanos ar prieku kopā muzicēt.

      Patiess prieks, ka starp 21 Vidzemes talantu uz skanīgās skatuves izskanēja arī mūsu jauno mūziķu instrumentu skaistās skaņas! Lielu paldies sakām audzēkņu pedagogiem Ingai Eihentālei, Jānim Žagariņam un Tālivaldim Narvilam. Paldies sakām arī bērnu vecākiem, novada pašvaldībai un mūsu skolas direktorei Aijai Silai!

      Lai skanīgi skan šis mācību gads mums visiem!

      Flautas spēles skolotāja – Aija Silakalne.

Jaunpiebalga Mūzikas un mākslas skolā tapis projekts

GRĀMATA “100 PIEBALGAS TAUTASDZIESMAS”

Katru gadu janvārī, Valmierā, notiek Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kas veltīts skolotājai un izcilai pianistei Jautrītei Putniņai. No mūsu skolas uz konkursu devās Rasa Sila (3. Klavieru/ērģeļu klase ) un Beāte Juraža ( 5. Klavieru klase ).  Septembrī, kad ieminējos par konkursu, vēl nepabeidzot teikto, dzirdēju pārliecinošu atbildi –  ”Jā, mēs braucam! “ 

 Meitenes zina, cik daudz darba un pūļu ir jāiegulda, lai sasniegtu labus rezultātus – lielākas programmas, grūtāki uzdevumi,  regulāras uzstāšanās, programmas atspēlēšanas pedagogiem, draugiem, vecākiem, jātrenē prasme  uzklausīt kritiku un izvirzīt jaunus mērķus. Rasa mājās atveda  atzinību, bet Beāte III Vietu . Lielu paldies gribu pateikt Rasas un Beātes ģimenēm par atsaucību, atbalstu un blakus būšanu!    

Skolotāja Inga. 

LEPOJAMIES! Jaunais gads ar lieliskiem panākumiem ir iesācies Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolā!
Dcembra pēdējā nedēļā Jaunpiebalgas Mūzikas un māklsas skolā norisinājās prakses nedēļa, kuras ietvaros skolas audzēkņiem bija sagatavotas dažādas aktivitātes, kas deva iespēju mūziķiem un māksliniekiem radoši darboties kopā un ielūkoties vienam otra ikdienas darbā. Prakses nedēļa izvērtās ļoti interesanta un radoša. Paldies skolotājiem par radošu darbu, atbastu šī notikuma sagatavošanā un realizēšanā!
11. oktobrī mākslas programmas 1.- 3. klašu audzēkņi devās mācību ekskursijā, apmeklējot Izglītojošo un interaktīvo centru

„Dzelzceļš un tvaiks” Gulbenes dzelzceļa stacijā, V. Ķirpa Ates muzeju, Jaunlaicenes muižu,

Tempļa kalna skatu torni un Pilssalas promenādi Alūksnē.
Ar brīnišķīgu pasākumu “Albuma pārlapošana” 27. septembrī noslēdzās projekta “Manas skolas ainavas vēsture” aktivitātes.