JAUNPIEBALDZĒNI AR PANĀKUMIEM PĀRSTĀVĒJA SKOLU IV STARPTAUTISKAJĀ PŪŠAMINSTRUMENTU SPĒLES JAUNO IZPILDĪTĀJU KONKURSS „NAUJENE WIND 2020”

JAUNPIEBALDZĒNI AR PANĀKUMIEM PĀRSTĀVĒJA SKOLU IV STARPTAUTISKAJĀ PŪŠAMINSTRUMENTU SPĒLES JAUNO IZPILDĪTĀJU KONKURSS „NAUJENE WIND 2020”

  • Post Author:
  • Post Category:Jaunumi

JAUNPIEBALDZĒNI AR PANĀKUMIEM PĀRSTĀVĒJA SKOLU IV STARPTAUTISKAJĀ PŪŠAMINSTRUMENTU SPĒLES JAUNO IZPILDĪTĀJU KONKURSS „NAUJENE WIND 2020”,

kas norisinājās 27. un 28. februārī Daugavpils Universitātes koncertzālē.
Konkursam bija pieteikušies 225 dalībnieki no 6 valstīm – Baltkrievijas, Krievijas, Igaunijas, Polijas, Lietuvas un Latvijas. Latviju pārstāvēs 147 dalībnieki no daudziem Latvijas mūzikas un mākslas skolām.
Dalībnieku sniegumu vērtēja profesionāla starptautiska žūrija, kurā Latviju pārstāvēja: Jānis Puriņš – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors, pedagogs, mūziķis un Latvijas Universitātes pūtēju orķestra diriģents, 

Artis Sīmanis – Mūzikas akadēmijas saksofona klases profesors un pedagogs, docents Gatis Evelons – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektors, profesors 

Ēvalds Daugulis – muzikologs, diriģents, mūzikas pedagogs, folklorists, Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslas fakultātes dekāns, 

Dainis Vuškāns – diriģents, pedagogs, aranžētājs, Latvijas Nacionālās Kultūras centra Pūtēju orķestru mūzikas eksperts;

Starptautiskie žūrijas pārstāvji:

profesors Vladimirs Skorohodovs – akadēmiķis, pelnītais Baltkrievijas mākslu darbinieks, filozofijas zinātņu kandidāts, kultūras zinātņu doktors.

Minskas mūzikas akadēmijas pūtēju instrumentu katedras vadītājs, profesors Rišards Žoledzievski (Polija) –K.Lipinska Vroclavas Mūzikas akadēmijas pūtēju instrumentu katedras vadītājs, 

Vladimirs Jacinovičs (Baltkrievija) – Molodečno pilsētas Bērnu mākslas skolas direktors, simfoniskā orķestra diriģents, 

Jeļena Kuprijanova (Polija) – starptautisko konkursu laureāte, tautas instrumentu orķestra soliste, 

Pavels Malicovski (Polija) -K.Lipinska Vroclavas Mūzikas akadēmijas Trombona klases pasniedzējs.

Mūsu skolu konkursā pārstāvēja pavisam 6 audzēkņi un visi mājās atveda godalgotas vietas.

ALEKSAI VĪĶELEI (1. fagota klase) 1. vieta

LAURIM NORMUNDAM KROMANIM (1. tompetes klase) 1. vieta

TĪNU RUKMANI (5. flautas klase) 2. vieta 

KATRĪNU EIHENTĀLI (2. flautas klase) 2. vieta 

ALEKAM BRUNO KROMANIM (2. eifonija klase) 2. vieta

BORMANEI ELĪNAI (2. trompetes klase) 3. vieta

Paldies skolotājiem AIJAI SILAKALNEI, TĀLIVALDIM NARVILAM, JĀNIM ŽAGARIŅAM un  koncertmeistarēm INGAI EIHENTĀLEI, ELĪNAI VOVEREI, SABĪNEI BLŪMAI.